zdroj foto: TASR/AP

Becker o budúcnosti Djokoviča

erik.farkas
Dec 7, 14:06

Boris Becker už nie je trénerom srbského tenistu Novaka Djokoviča, napriek tomu podľa vlastných slov naďalej zostane jeho najväčším fanúšikom. Djokovič a Becker oznámili rozchod v utorok. Trojnásobný wimbledonský šampión viedol "Noleho" spoločne so Slovákom Mariánom Vajdom v uplynulých troch rokoch.

Djokovič, ktorý v tejto sezóne skompletizoval svoju grandslamovú zbierku, keď získal vytúžený titul na Roland Garros, ukončil rok ako svetová dvojka. "Som presvedčený, že v budúcej sezóne sa opäť vráti na vrchol. Prehry i strata prvého miesto v renkingu ho iste boleli, ale niekedy ten pocit musíte zažiť. Novak dva a pol roka prakticky len vyhrával. Takže aj preto si myslím, že sa vráti do starej dobrej formy. Samozrejme, musí na sebe pracovať, úspech nepríde zadarmo," povedal Becker pre Sky Sports.

Podľa srbských médií by mal Vajda opäť zaujať pozíciu Djokovičovho hlavného kouča, ktorá mu patrila pred angažovaním Beckera. Slovenský tréner v roku 2011 priviedol Srba na vrchol svetového rebríčka ATP a mal výrazný podiel na tom, že dlho dominoval mužskému tenisu. Djokovič v rozhovoroch veľakrát uviedol, že Vajda je pre neho ako druhý otec.      

TASR

Dec 7, 14:06

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio