zdroj foto:

Bratislavský kraj pomôže pri organizovaní MS v hádzanej kadetiek

monika.casova
Dec 14, 06:20

Zabezpečenie dopravy, finančná podpora, organizovanie dobrovoľníkov, bezplatný vstup na letné akcie v kraji, popularizácia a propagácia hádzanej. Aj týmto spôsobom sa Bratislavský samosprávny kraj (BSK) zapojí do spoluorganizovania budúcoročných MS v hádzanej kadetiek. Budúci rok čaká Slovensko aj niekoľko významným udalostí.


„Najdôležitejšou je naše predsedníctvo v EU a aj toto športové podujatie nám môže pomôcť v dobrej propagácii Slovenska. Verím, že prispeje aj k ďalšiemu napredovaniu a podpore športu aj v zmysle nedávno schváleného zákona o športe“, uviedol Pavol Frešo, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

MS v hádzanej kadetiek 2016 budú v Bratislave počas júla prebiehať na Štadióne Ondreja Nepelu a v NTC. Organizátorom je Slovenský zväz hádzanej a BSK bude jedným z partnerov podujatia. Predbežne sa na tom dohodli Jaroslav Holeša, prezident Slovenského zväzu hádzanej a Pavol Frešo, bratislavský župan.

 „Verím, že šampionát zvládneme dobre a zvýši nám to šance na usporiadanie ME mužov v roku 2022, ktoré plánujeme zrealizovať s Českou republikou“, povedal Jaroslav Holeša, prezident Slovenského zväzu hádzanej.

Počas šampionátu MS Kadetiek 2016 navštívi Bratislavu 24 hádzanárskych tímov, teda takmer 600 účastníkov.

Zdroj: TS

mc

Dec 14, 06:20

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio