zdroj foto:

Budúce zdravotné sestry by uprednostnili prácu v zahraničí

monika.casova
Dec 8, 08:00

Na Slovensku chýba 12 000 zdravotných sestier. Tie zvádzajú aktuálne boj za vyššie mzdy. Aj to bola jedna z tém diskusie medzi študentmi Strednej zdravotníckej školy na Strečianskej ulici v Bratislave, zástupcami BSK a prezidentkou Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek. Na stretnutí rezonovala najmä aktuálna téma postavenia zdravotných sestier.


„BSK zaujíma aktuálne dianie okolo platov sestier a okolo výpovedí aj kvôli tomu, že táto Stredná zdravotnícka škola je v gescii župy, to znamená, že s ňou spolupracujeme, dofinancovávame ju a na druhej strane sa zaujímame aký počet študentov po ukončení je umiestnených do slovenských zdravotníckych zariadení.“ povedal Valerián Potičný, lekár samosprávneho kraja.


Podľa ankety medzi študentami, študenti preferujú po skončení štúdia odchod do zahraničia. Zmeniť by to mohla zásadná zmena v ohodnotení sestier.

Bratislavský samosprávny kraj, ktorý stretnutie a diskusiu so študentmi a zástupcami sestier inicioval, má totiž vo svojej kompetencii stredné školstvo a zdravotníctvo. Na území kraja navyše pôsobí vyše 2500 poskytovateľov zdravotnej starostlivosti.

Zdroj: TS

mc

Dec 8, 08:00

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio