zdroj foto: kickstarter.com

Defekt na bicykli? S týmito zvláštnymi pneumatikami už nikdy!

monika.casova
Nov 10, 08:47

Z každej strany počujeme, že sa máme viac hýbať, viac chodiť von, viac športovať. Vyzývajú nás k tomu, aby sme doma nechali autá a radšej sa do práce, či do školy doviezli na bicykli. No je tu však malý problém, ktorý môže kedykoľvek nastať, a to je defekt. Ten dokáže zmariť všetko. S týmito zvláštnymi dierkavými pneumatikami sa vám to už nestane. 

Tieto bezdušové pneumatiky vyrobila spoločnosť Nexo zo zmesí polymérov. Sú pevné a odolné. Tí, čo ich vyskúšali tvrdia, že s nimi nie je až taká komfortná jazda, ako s bežnými pneumatikami, no všetko má svoje pre a proti. 

Tieto pneumatiky sú vyrábané v dvoch verziách. Každá z nich má inú životnosť. Buď si môžete zvoliť také, ktoré jednoducho navlečiete na normálnu pneumatiku, alebo také, ktoré rovno navliekate na rám kolesa. 

Tie prvé majú životnosť 5 000 km a tie druhé až 8 000 km. Ďalšou výhodou je veľmi rýchla recyklovateľnosť materiálu, z ktorého je pneumatika vyrobená. Možno neviete, ale každý jeden rok sa dohromady vyrobí asi  10 miliónov ton pneumatík a duší na bicykle. Aby ste si to vedeli predstaviť, tak je to toľko materiálu, ktorý by dokázal zaplniť až osem budov Empire State Building.

boredpanda.com

Nov 10, 08:47

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio