zdroj foto: TASR

Homola ako prvý Slovák v TOP 30

erik.farkas
Dec 15, 09:14

Maťo Homola sa ako prvý Slovák dostal do top tridsiatky pilotov roka podľa renomovaného portálu TouringCarTimes, ktorý sa venuje cestovným vozidlám. Dvadsaťdvaročný automobilový pretekár obsadil v hodnotení roka 2016 celkové 30. miesto spomedzi jazdcov z celého sveta.

TouringCarTimes.com vyhlasuje poradie najlepších jazdcov štvrtý rok po sebe. História portálu sa datuje už od roku 1995 a venuje sa výlučne pilotom cestovných vozidiel najrôznejších šampionátov. Homola sa tento rok prebojoval do rebríčka spomedzi pretekárov seriálov BTCC (Britské majstrovstvá cestovných vozidiel), DTM (Nemecké majstrovstvá cestovných vozidiel), STCC (Švédske majstrovstvá cestovných vozidiel), TCR (Touring Cars Racing), V8 Supercars (Austrália a Nový Zéland) a WTCC (majstrovstvá sveta cestovných vozidiel).

Homola sa do rebríčka dostal ako prvý Slovák v histórii. Tridsiate miesto je ohodnotením práce jeho i celého tímu nielen počas tohto roka, ale je to aj následok poctivej prípravy a pretekania v minulosti. "Je pre mňa veľká česť, že som sa do tohto významného rebríčka dostal. Mám radosť, že si ma aj portál ako TouringCarTimes všimol a je to zároveň signál, že spolu s tímom okolo mňa robíme veci dobre. Moja motivácia do ďalších rokov je opäť vyššia, rád by som sa v budúcom roku prebojoval aspoň do druhej desiatky," uviedol v tlačovej správe Homola.

TASR

Dec 15, 09:14

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio