zdroj foto: ilustračné TASR

Hygienici upozorňujú na nebezpečnú kozmetiku

lukas.matokar
Nov 29, 18:14

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásili do systému RAPEX kontrolné orgány v Lotyšsku, v Českej republike a vo Francúzsku. Tieto produkty sa môžu nachádzať aj na Slovensku. TASR o tom informoval hlavný hygienik SR Ján Mikas.

Prvým nebezpečným výrobkom je krém s názvom Slim extreme 4D Professional, pôvodom z Poľska, ktorý sa nachádza v 250 mililitrov (ml) plastovej tube bielej a modrej farby. V tomto výrobku bola zistená nebezpečná prítomnosť zmesí konzervačných látok, ktoré sú v rozpore s nariadeniami EÚ. Ďalším výrobkom je pleťový krém Argan Oil, Anti-Wrinkle rejuvenating day cream, pôvodom z Poľska, ktorý sa nachádza v 50 ml kartónovej škatule zlatej a hnedej farby. Aj u tohto výrobku bola zistená prítomnosť zmesí konzervačných látok, ktoré sú v rozpore s nariadeniami EÚ.

Na zozname nebezpečných kozmetických výrobkov sú aj bieliace pásiky na zuby s názvom 3D White, whitestrips, Luxe, Supreme Flexfit, pôvodom z USA. Pásiky sa nachádzajú v 250 ml plastových vreckách. Výrobok obsahuje nepovolenú koncentráciu peroxidu vodíka. Nebezpečným výrobkom je aj mydlo s plastovou kačičkou Decorative soap with plastic duck z Belgicka. Mydlo je v tvare koláčika v košíčku so žltou kačičkou. Výrobok obsahuje látku, ktorá je v rozpore s nariadeniami EÚ.

TASR

Nov 29, 18:14

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio