zdroj foto: TASR/AP

ITF oznámila mená majstrov sveta

erik.farkas
Dec 13, 14:08

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) ocenila Brita Andyho Murrayho a Nemku Angelique Kerberovú titulom majstrov sveta za rok 2016. Pre oboch ide o prvý titul svetového šampióna v kariére.

Líder rebríčka ATP Murray obhájil v Riu de Janeiro olympijské zlato, druhýkrát triumfoval na grandslamovom turnaji vo Wimbledone a na konci sezóny zvíťazil na turnaji majstrov v Londýne. "Znamená to pre mňa veľa. Mám za sebou nezabudnuteľný rok, opäť som vyhral vo Wimbledone, zopakoval som olympijské zlato a v záverečnom zápase sezóny som si zaistil prvé miesto v renkingu," vyjadril sa k oceneniu Murray.

Kerberová získala ocenenie po zisku dvoch grandslamových titulov - na Australian Open a US Open. Kerberová zároveň vystriedala na poste svetovej jednotky Američanku Serenu Williamsovú. "Som poctená týmto ocenením, ktorým som sa zaradila k predchádzajúcim šampiónom. Tento rok mi priniesol mnoho nezabudnuteľných skúseností a emócií. Som vďačná za uznanie a teším sa na ďalšie výzvy," citovala agentúra DPA Kerberovú.    

Murrayho brat Jamie získal spolu s Brazílčanom Brunom Soaresom cenu pre najlepších deblistov sezóny. U žien si tento honor vyslúžili Francúzky Caroline Garciová a Kristina Mladenovicová. 

TASR

Dec 13, 14:08

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio