zdroj foto: TASR/AP

Jakeš má zlomené zápästie i ďalšie zranenia, v nedeľu odlieta domov

milos.doktor
Jan 7, 18:19

Slovenský motocyklista Ivan Jakeš má po páde v 5. etape Rely Dakar zlomeninu zápästia i ďalšie zranenia a tak by mal začiatkom nasledujúceho týždňa pricestovať domov. Na Slovensku sa chce podrobiť komplexnejším vyšetreniam. Informovala o tom fanúšikovská stránka slovenského pretekára.
      
Pre Jakeša sa Rely Dakar 2017 skončila po tom, čo utrpel ťažký pád v priebehu 5. etapy. "Po včerajšej (piatkovej, pozn.) havárii a 8-hodinovej ceste do nemocnice bola Ivanovi diagnostikovaná zlomenina zápästia, pomliaždeniny na celom tele a následkom blesku i zhoršené videnie a problémy so sluchom. Ivan uprednostnil komplexné vyšetrenie doma na Slovensku, kam by mal docestovať v pondelok - utorok," uvádza oficiálna fanúšikovská stránka 43-ročného motocyklistu. Podľa nej si Jakeš na nehodu nepamätá, no zároveň pozdravuje svojich fanúšikov a je milo prekvapený stovkami odkazov a správ.

      
Jakeš mal pred 39. ročníkom Rely Dakar smelé plány. Pred svojou desiatou účasťou na slávnych vytrvalostných pretekoch hovoril o víťazných ambíciách, ale tie dostali vážnu trhlinu v 5. etape. V nej utrpel ťažký pád, po ktorom bol prevezený do nemocnice. Pred nehodou bol na priebežnej 11-tej priečke. Pre Jakeša je to už šiesta účasť na Dakare, ktorú nedokončí. Podobne predčasne sa pre neho skončila aj vlaňajšia Rely, ktorú opustil takisto pre zranenia. 

TASR

Jan 7, 18:19

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio