zdroj foto: TASR/AP

Kližan poškodil reputáciu STZ

milos.doktor
Dec 14, 16:20

Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igor Moška zareagoval v bilančnom rozhovore o roku 2016 aj na kritiku daviscupového reprezentanta Martina Kližana. Podľa Mošku tiež slovenský tenis v tomto roku dosiahol najprenikavejší výsledok vďaka Dominike Cibulkovej a jej triumfu na Masters v Singapure.
      
Kližan sa prostredníctvom sociálnej siete kriticky vyjadril na adresu vedenia STZ, čím reagoval na predchádzajúcu kritiku, že v septembri necestoval do Austrálie na barážový duel Davisovho pohára a vzápätí nastúpil na turnaji ATP. Od STZ potom dostal za opakované porušenie zmluvy pokutu 20.000 eur a podmienečné vylúčenie z reprezentácie Slovenska na jeden rok.
      
"Nechcem komentovať Kližanove vyjadrenia, ale Martin Kližan veľmi poškodil spoluhráčov v tíme a celý daviscupový tím, poškodil reputáciu STZ a dvoch výrazných osobností slovenského tenisu prezidenta Tibora Macka a olympijského víťaza Miloša Mečířa, ktorí požívajú veľký rešpekt a úctu u väčšiny tenisových klubov a tenisovej verejnosti. Obaja pritom pracujú dlhé roky ako dobrovoľní funkcionári bez nároku na odmenu. Čo sa týka mojej osoby – zastávam výkonnú funkciu viac ako 20 rokov a som na kritiku zvyknutý, lebo musím robiť aj rozhodnutia, ktoré sa nie všetkým páčia. Som však presvedčený, že sú v prospech slovenského tenisu," citoval Mošku oficiálny web STZ.
      
Tenis sa v roku 2016 zaradil medzi úspešné slovenské športy. "Najprenikavejší výsledok a jeden z najväčších úspechov slovenského športu dosiahla Dominika Cibulková víťazstvom na Masters v Singapure a posunom na piate miesto na svete. Martin Kližan vyhral dva turnaje ATP World Tour 500, Andrej Martin bol na olympijských hrách v Riu de Janeiro v osemfinále, Norbert Gombos vyhral najvýznamnejší domáci turnaj Peugeot Slovak Open. Darilo sa aj juniorom, znovu sa naši reprezentanti prebojovali do grandslamových finále – Tereza Mihalíková vyhrala štvorhru na Australian Open a bola vo finále dvojhry, v Melbourne bol vo finále štvorhry Lukáš Klein a v New Yorku vo finále dvojhry Viktória Kužmová. V tímoch boli hráčky do 14 rokov na majstrovstvách sveta piate, naše daviscupové družstvo je 18. vo svetovom rebríčku v konkurencii vyše 130 krajín a fedcupové skončilo na 15. mieste medzi 100 krajinami sveta," zbilancoval generálny sekretár STZ pre www.stz.sk.

TASR

Dec 14, 16:20

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio