zdroj foto: TASR

Kvitová chystá návrat na kurty: Už opäť hýbe prstami

juraj.fazekas
Dec 23, 16:00

Česká tenistka pred novinármi po prepustení z nemocnice uviedla, že sa chce do tenisového kolotoča vrátiť bez ohľadu na dĺžku absencie.

Rodáčka z českého Bílovca už môže po utorňajšej operácii ľavej ruky opäť hýbať prstami.
Petra Kvitová sa v utorok vo svojom byte v Prostějove stala obeťou útoku. Neznámy páchateľ, ktorý sa vydával za revízneho technika kotla, ohrozoval českú tenistku nožom a porezal ju na ľavej ruke. Ešte v ten deň absolvovala operáciu, kde jej lekári zašili poranené šľachy na článkoch všetkých prstov a aj dva nervy.

"Každým dňom sa cítim lepšie. Som rada, že budem na Vianoce doma a nie v nemocnici. Nezostáva mi nič iné, len sa pozerať dopredu. Je jedno ako dlho to potrvá. Chcem sa vrátiť, urobím pre to všetko. Teším sa, keď budeme pracovať. O návrate na tenisový okruh WTA som nepochybovala. Viera bola väčšia, aj keď som necítila prsty na ceste do nemocnice," povedala Kvitová na tlačovej konferencii.

Češka nemôže zranenú ruku namáhať a určite nestihne prvú časť budúcoročnej sezóny. "Pre nás bude výhra, keď nám Petra podá ruku a stlačí nám ju. Uvidíme, ako bude vyzerať rehabilitácia, záleží to na doktoroch. Je silná, vráti sa a všetci budeme pozerať," citoval sport.idnes.cz slová jej kondičného trénera Davida Vydru.

"Najkrajší darček som dostala, keď mi pán doktor Kebrle povedal, že všetko ide dobre. Teším sa na ďalší pokrok, až sa rozbehnem, zapotím a nebudem mať ani únavovú zlomeninu na nohe. Teším sa, keď si pinknem. Ďakujem vám i fanúšikom, je pekné, že na mňa takto myslíte," zakončila Kvitová svoju reč.

TASR

Dec 23, 16:00

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio