zdroj foto: TASR

Majster sveta Havlát sa vracia k hokeju, trénuje s Kometou Brno

erik.milec
Jan 2, 20:26

Vedenie českého extraligového tímu HC Kometa Brno je blízko k angažovaniu Martina Havláta. Skúsený útočník myslel po minulej sezóne na koniec kariéry, napokon však neodolal vábeniu českého tímu, s ktorého A-mužstvom sa momentálne pripravuje.

Havlát bol členom víťazného českého tímu, ktorý vo finále majstrovstiev sveta 2000 v Petrohrade zdolal Slovensko 5:3. Okrem zlatej medaily z Ruska má na konte aj bronz z MS 2011 a brnenskému tímu by sa hodili aj jeho skúsenosti z 865 zápasov v NHL.

S A-mužstvom brnenskej Komety trénoval už počas augustovej predsezónnej prípravy. Potom však odcestoval do Ameriky a počas prebiehajúcej sezóny bol bez angažmánu. "Je to asi moja posledná šanca hrať za Kometu Brno. Na jej štadióne som začínal v tíme Ytongu Brno. Bolo by pekné tu zároveň uzavrieť kariéru. Bol som rozhodnutý skončiť pre zdravotné problémy, ale chcel by som to ešte skúsiť," poznamenal Havlát.

Skúseného útočníka oslovil Libor Zábranský, ktorý je trénerom, generálnym manažérom i majiteľom Komety. "Volal mi Libor Zábranský a dal mi zaujímavú ponuku. Pred mesiacom som začal trénovať, mával som dvojfázové tréningy. Teraz som sa pripojil k tímu a uvidíme, ako to pôjde ďalej," uviedol Havlát v rozhovore pre oficiálnu stránku Komety. Havlát by bol ďalším zvučným menom v kádri Komety, ktorá pred sezónou získala Mareka Kvapila, Ondřeja Němca či Martina Erata, ktorý má, rovnako ako Havlát, na konte stovky zápasov v NHL.

Zdroj: TASR

Jan 2, 20:26

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio