zdroj foto:

Marihuana pomohla 6 ročnému chorému dievčatku spraviť prvé kroky v živote!

Aug 21, 10:30

zdroj foto: azmarijuana.com

Chronicky choré 6 ročné dievčatko sa vďaka marihuane prvýkrát postavilo na nohy a spravilo svoje prvé kroky!

Prípad tohto dievčatka je ďalším príkladom toho, že účinky marihuany môžu prinášať v zdravotníctve obrovské pokroky. Bella Chinonis, z Michiganu v USA, trpí vzácnou chorobou „1p36 Deletion Syndrome“, ktorá môže viesť k veľmi vážnym zdravotným problémom, vrátane poruchy rečových schopností, vývojového oneskorenia a chronických záchvatov. Bella má aj iné zdravotné problémy, vrátane niekoľkých otvorov vo svojom srdci, zlyhávanie obličiek a neschopnosť chodiť.


zdroj foto: unilad.co.uk

Dievčatko je jedným z asi 150 detí v štáte Michigan, ktorým bolo schválené používanie zdravotníckej marihuany. Bellina matka, Ida Chinonis, povedal, že potom čo začala jej dcéra používať konopný olej, jej zdravotný stav sa viditeľne zlepšil. Bella teraz používa konopný olej najmenej trikrát denne. Musí byť špeciálne vyrobené pre ňu s tými správnymi kombináciami Tetrahydrokanabinolu (THC) a Canabidiolu (CBD). Začala reagovať na hlasy, chodiť a počet jej záchvatov sa rapídne znížil.

zdroj foto: unilad.co.uk

Hoci sa dievčatko nikdy plne neuzdraví a bude vždy potrebovať neustálu starostlivosť, je zrejmé, že využitie lekárskej marihuany výrazne zlepšilo kvalitu jej života. Preto je ťažké pochopiť lekárov a vlády, pre ktorých je používanie marihuany v medicíne stále tabu, pretože je doposiaľ prezentovaná len s neuveriteľnými a úspešnými prípadmi, ako je práve tento!

zdroj: unilad.co.uk

bt

Aug 21, 10:30

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio