zdroj foto: TASR/AP

Mercedes o Vettelovi: Rešpektujeme kontrakty

erik.farkas
Dec 6, 09:07

Sebastian Vettel nebude náhradou za Nica Rosberga v tíme F1 Mercedes. Šéf nemeckej stajne Toto Wolff uviedol, že Mercedes rešpektuje Vettelovu zmluvu s Ferrari pre budúcu sezónu a nového jazdca bude hľadať inde.

Rosberg ukončil kariéru päť dní po zisku premiérového titulu majstra sveta. Vettel patril medzi najväčších favoritov nahradiť svojho krajana v kokpite Mercedesu, ale Wolff odmietol, že ho budú lanáriť od Ferrari. "Rešpektujeme kontrakty jazdcov s inými tímami. Ani my by sme nechceli, aby sa naši jazdci obzerali iným smerom," citovala agentúra DPA Wolffa.

Na Rosbergove miesto si brúsi zuby Pascal Wehrlein. Dvadsaťdvaročný Nemec má za sebou premiérovú sezónu v efjednotke, v ktorej ako pilot Manoru dokázal bodovať za 10. miesto na VC Rakúska. "Jedna sezóna vo Formule 1 nie je veľa, ale verím si a cítim sa byť pripravený pre tento 'džob'," vyjadril sa v pondelok.
Wolff by však preferoval, aby Wehrlein zostal v menšom tíme. "Myslím, že bolo by pre neho lepšie, ak by ešte dva-tri roky jazdil za menší tím. Nech naberie skúsenosti a potom môže mieriť vyššie," dodal šéf Mercedesu.

TASR

Dec 6, 09:07

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio