zdroj foto:

Most Malacky zrekonštruovaný a otvorený

monika.casova
Dec 28, 06:30

Predseda bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo, primátor mesta Malacky Juraj Říha a generálny riaditeľ Regionálnych ciest Bratislava Milan Valašik dnes prestrihnutím pásky uviedli do prevádzky most - Estakáda Malacky. Jeho rekonštrukcia sa začala 25. mája a stála okolo 900 000 eur.


Na moste pribudol dlhší odbočovací ľavý pruh, ktorým sa doprava smerom do mesta zrýchli.  Sú tam nové zvodidlové zábradlia, ktoré zvýšia bezpečnosť dopravy. Celá konštrukcia bola opatrená ochranným náterom, ktorý predĺži jej životnosť a poškodené mostné závery boli vymenené za nové.

 

Rekonštrukčné práce na moste Estakáda Malacky boli hradené z rozpočtu Bratislavskej župy.

 

„Celkové náklady boli bez pár korún skoro 900 tisíc euro. Pôvodne plánované presahovali 600 tisíc s tým, že bol tam problém s prechodovou doskou čiže to navýšenie tam nejaké vzniklo. Ale ako hovorím, my sme veľmi radi, že sme si dokázali v takomto krátkom čase a promtne vyriešiť“, doplnil generálny riaditeľ RCB Milan Valašik.

 

Most bol zrekonštruovaný v súlade  najnovšími predpismi týkajúcich sa technického stavu a bezpečnosti. Užívacie povolenie vydal okresný úrad v Malackách. Primátor Malaciek vyslovil spokojnosť, že po náročnej rekonštrukcii bol most daný do užívania verejnosti a uľahčí tak každodenné cestovanie obyvateľov Malaciek a okolia.

Zdroj: TS

mc

Dec 28, 06:30

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio