zdroj foto: TASR

NBA: Triumf Portlandu v Minnesote režíroval 43-bodový McCollum

juraj.fazekas
Jan 2, 07:26

Rozohrávač CJ McCollum si vylepšil kariérne maximum.

Basketbalisti Portlandu triumfovali v zámorskej NBA na palubovke Minnesoty 95:89. Lídrom Trail Blazers bol rozohrávač CJ McCollum, ktorý zaznamenal 43 bodov a vylepšil si tak kariérne maximum.

Domáci nedokázali využiť fakt, že súperovi vo štvrtom zápase za sebou chýbal jeho najlepší strelec a tvorca hry Damian Lillard. Toho zastúpila v noci na pondelok jeho útočná dvojička McCollum. Šikovný rozohrávač premenil 16 z 25 pokusov z hry vrátane ďalekonosnej trojky 150 sekúnd pred koncom, na ktorú už Wolves nedokázali odpovedať a náskok súpera už neznížili. "V predchádzajúcich zápasoch sme boli 'mäkkí'. Vedeli sme, že na výhru potrebujeme kompletný výkon. Chýbal nám Damian, ale zahrali sme dobre aj bez neho," hodnotil zápas McCollum.

Toronto triumfovalo v Los Angeles nad Lakers bez väčších problémov 123:114 a poistilo si druhú priečku vo Východnej konferencii. Jediný kanadský tím v súťaži potiahla v útoku dvojica Kyle Lowry, DeMar DeRozan, ktorí spolu nastrieľali 72 bodov. Lowry sa navyše ukázal ako správny líder, keď 20 zo svojich 41 bodov zaznamenal v kľúčovej záverečnej štvrtine. "Bol rad na mne, aby som bol agresívny smerom do koša a potiahol tím. Ja si takéto momenty užívam. Je super, že sme vyhrali, to nám v posledných zápasoch chýbalo," vravel Lowry, ktorý len o dva body zaostal za svojím osobným maximom.

NBA - výsledky:

Atlanta Hawks - San Antonio Spurs 114:112 pp

Indiana Pacers - Orlando Magic 117:104

Miami Heat - Detroit Pistons 98:107

Minnesota Timberwolves - Portland Trail Blazers 89:95

Los Angeles Lakers - Toronto Raptors 114:123

TASR

Jan 2, 07:26

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio