zdroj foto: Mercedes

Nico Rosberg šokoval : Ukončil kariéru

erik.farkas
Dec 2, 14:34

V piatok sa vo Viedni uskutočnila narýchlo zvolaná tlačová konferencia. Uviedol ju prezident Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) Jean Todt, ktorý po chvíli odovzdal slovo Nicovi Rosbergovi.

Ten povedal slová, ktoré šokovali celý motoristický svet: "Končím svoje pôsobenie v F1!" Nemec tak spravil absolútne nečakane len päť dní po tom, ako získal svoj prvý a tým pádom aj jediný majstrovský titul. Napodobnil ním svojho otca Kekeho a pravdepodobne pocítil, že naplnil svoj životný cieľ. 

"Túto príležitosť chcem využiť na oznámenie rozhodnutia ukončiť svoju kariéru v F1. Tu a teraz," skonštatoval Nico Rosberg. "Ťažko to vysvetliť, ale už od svojich začiatkov, keď som mal šesť rokov, som mal veľmi jasný sen: chcel som sa stať majstrom sveta Formuly 1."

"Teraz som to dosiahol. Do tých 25 rokov, ktoré som strávil v pretekárskom športe, som dal absolútne všetko. S pomocou ľudí okolo mňa, s pomocou fanúšikov a s pomocou môjho tímu, rodiny a priateľov, som to v tomto roku dokázal. Pre mňa to bola neuveriteľná skúsenosť, ktorú si navždy zapamätám," hovoril ďalej 31-ročný pretekár.

"Súčasne to však bolo veľmi, veľmi ťažké. Keď som v posledných dvoch rokoch Lewisovi podľahol, boli to pre mňa mimoriadne ťažké okamihy, ktoré však mimoriadne nabudili moju motiváciu," pokračoval Nico Rosberg. "Ani som netušil, že bude možné takto to zvrátiť a konečne dosiahnuť svoj cieľ."

f1.sk

Dec 2, 14:34

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio