zdroj foto: facebook.com/gabrielabrandaomakeup

Omyl, ktorý pobavil celý svet. Prababička si myslela, že sa roky modlí k sv. Antonovi, ale v skutočnosti išlo o figúrku z Pána prsteňov

monika.casova
Jan 10, 06:48

Pamätáte si na dôchodkyňu zo Španielska, ktorá nešťastne „zreštaurovala“ fresku v kostole? Cecilia Garcia vtedy upravila slávne dielo od maliara Eliasa Garcia Martineza tak, že sa tomu smial celý svet. Jej výtvor bol tak úchvatný, že doslova ovládol internet. Každému bolo jasné, že táto zreštaurovaná freska nikdy neupadne do zabudnutia. 

Tentokrát svet pobavila iná staršia pani, ktorá pochádza z Brazílie. Gabriela Brandão bola na bežnej návšteve svojej prababičky. Všimla si ale, že v rukách prababka stíska zvláštnu figúrku, ku ktorej sa modlieva. Gabriele prišla soška veľmi zvláštna. Preto sa na ňu pozrela detailnejšie. Veriaca žena si celé roky myslela, že je to svätý Anton Padovský. 

Zdroj: http://www.saintanthonyofpaduawh.org/FrChrisBlog/?m=20101017

Samozrejme, že to žiadny sv. Anton nebol, ale bola to figúrka Elronda z Pána prsteňov. Gabriela sa snažila prababičke vysvetliť, že Elrond z Roklinky nie je žiadny svätec, že sa k nemu nemá modliť. Žena sa ale figúrky odmietla vzdať. Tak to Gabriela skúsila na ďalší deň. Pani sa figúrky vzdala a vnučka jej kúpila pravú sošku sv. Antona. 

Zdroj: https://www.facebook.com/gabrielabrandaomakeup/posts/10211471255559690Zdroj: https://www.facebook.com/gabrielabrandaomakeup/posts/10211471255559690

boredpanda.com

Jan 10, 06:48

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio