zdroj foto:

Pre ženy je dôležitý vzhľad interiéru,pre mužov veľkosť a usporiadanie

erik.milec
Sep 18, 11:46

Spotrebitelia z 22 krajín sveta by chceli na svojom bývaní zmeniť dizajn alebo štýl interiéru (39 %), celkovú veľkosť či usporiadanie (38 %) a nábytok (35 %). Vyplýva to z celosvetového prieskumu spoločnosti GfK.

Zdroj: TASR

Medzi ženami po celom svete jednoznačne vyhráva túžba po krajšom interiéri – skrášliť by ho chcelo 43 % z nich. Rady by tiež zmenili nábytok (40 %) a celkovú veľkosť svojho bývania alebo usporiadanie (39 %).

Muži by najviac chceli zapracovať na veľkosti bývania a jeho usporiadaní. Túto možnosť si vybralo 37 %. Na ďalšom mieste sa u mužov umiestnili domáce spotrebiče a vzhľad interiéru, zhodne po 35 %.

Prieskum tiež ukázal, že v celosvetovom meradle majú muži oproti ženám podstatne väčší záujem o najrôznejšie vybavenie pre domácu zábavu. Pre túto možnosť hlasovali traja z desiatich mužov (30 %), ale sotva dve z desiatich žien (19 %).

Krajší interiér by si najviac priali spotrebitelia v Rusku a Turecku, kde si túto možnosť zvolila viac ako polovica online populácie – konkrétne 56 a 55 %.

Celková veľkosť bývania a jeho usporiadanie sú najdôležitejšie pre obyvateľov Hongkongu (50 %), Ruska a Argentíny (zhodne 49 %), zatiaľ čo po výmene nábytku túžia hlavne Rusi (54 %) a Turci (49 %).

Domáce spotrebiče by chceli nahradiť lepšími hlavne spotrebitelia z Ruska (45 %) a Číny (40 %). V Južnej Kórei (42 %), Hongkongu (37 %) a Číne (37 %) je zase najvyššie percento respondentov, ktorí by vo svojich domovoch ocenili väčšiu čistotu a poriadok.

Hongkong sa umiestnil na prvom mieste z hľadiska počtu ľudí, ktorí sú spokojní s existujúcimi úložnými priestormi, a tiež tých, ktorí chcú zapracovať na celkovom systéme organizácie domácnosti. Pre úložné priestory hlasovalo 47 % obyvateľov Hongkongu, za nimi nasledujú Mexičania a Argentínčania zhodne so 44 %. Lepšia organizácia domácnosti je potom dôležitá pre 40 % spotrebiteľov z Hongkongu a 39 % respondentov z Južnej Kórei.

Dvor, záhradu a iné vonkajšie priestory by chceli zdokonaliť predovšetkým Mexičania (43 %) a Austrálčania (38 %). Po lepšom vybavení pre domácu zábavu zase najviac túžia Číňania (34 %) spolu s Mexičanmi (30 %).

V Holandsku, Japonsku, Nemecku, Francúzsku a Belgicku je, naopak, najvyšší podiel respondentov, ktorí uviedli, že na svojom bývaní nechcú meniť nič z vyššie uvedeného.

Zdroj: TASR

em

Sep 18, 11:46

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio