zdroj foto: TASR/AP

Rosberg o Hamiltonovi: Máme pred sebou rešpekt

erik.farkas
Nov 30, 13:07

Čerstvý majster sveta F1 Nico Rosberg zavítal v rámci osláv premiérového titulu do svojho rodiska Wiesbadenu. Pred novinármi si zastal svojho stajňového kolegu Lewisa Hamiltona, ktorý sa sťažoval na tímovú taktiku v záverečných pretekoch sezóny v Abú Zabí.

Rosbergovi stačilo na zisk titulu v SAE pódiové umiestnenie. Hamilton jazdil na prvej pozícii takticky a pomaly, čo bolo v protiklade s tímovou taktikou. Chcel tak ponúknuť šancu ďalším pretekárom na predbiehací manéver. Nemec si napokon druhé miesto postrážil a vyhral celkovú klasifikáciu MS. 
"Myslím, že je absurdné, do akej sféry sa táto téma dostala. Rozumiem tímu, lebo na každých pretekoch jazdíme podľa určitej taktiky. Ale rozumiem aj Lewisovi. Sme súperi, vždy chceme len výhry, ale zároveň máme pred sebou rešpekt," povedal Rosberg.

V rodisku ho vítalo množstvo fanúšikov. Jeho mama Sina je z Wiesbadenu, otec Keke - majster sveta 1982 - z Fínska. "Keď myslím na Nemecko, myslím na Wiesbaden. Na detstvo, ktoré som tu prežil, mám krásne spomienky," dodal Rosberg, ktorý žije v Monaku.

TASR

Nov 30, 13:07

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio