zdroj foto: TASR

SaS víta ochotu KDH postupovať spoločne

lukas.matokar
Jan 10, 12:05

Ochotu KDH postupovať vo voľbách do samosprávnych krajov spoločne spolu so stranou Sloboda a Solidarita (SaS) a hnutím OĽaNO-NOVA strana SaS víta. TASR informovala Jarmila Paulíková z komunikačného oddelenie SaS. „Naše strany sú dobrým základom pre vznik demokratických koalícií, ktoré regiónom na Slovensku zabezpečia rozvoj a správu vecí verejných bez korupcie a klientelizmu,“ povedal predseda SaS Richard Sulík.
     
 Zareagoval aj na výzvu predsedu koaličnej strany Most-Híd Bélu Bugára, podľa ktorého by sa mali všetky štandardné strany spojiť proti extrémistom. „Ak má Béla Bugár záujem rokovať, určite ho neodmietneme, aj keď ide o stranu, ktorá je v koalícii so Smerom. Dôležité však bude, ako sa Most-Híd postaví k jednokolovej voľbe županov, ktorá zvýhodňuje práve kandidátov ako Marian Kotleba. Ak Most-Híd podporí jednokolovú voľbu, ťažko potom uveríme, že obavy jej predsedu o posilnenie extrémistov v regiónoch sú myslené úprimne,“ dodal Sulík.

      
Bugár v uplynulých dňoch uviedol, že rozhádané štandardné a neštandardné strany by sa mali zmieriť a vo voľbách do vyšších územných celkov by mali spolupracovať v boji proti kandidátom kotlebovcov.

TASR

Jan 10, 12:05

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio