zdroj foto: jäzva

Šinglár problémy VSS nerieši: Máme iné úlohy

lukas.matokar
Jan 12, 10:45

Tridsaťsedemročný defenzívny univerzál Peter Šinglár už v aktuálnej sezóne druhej ligy neplánoval naskakovať na ihrisko v drese FC VSS Košice. Zamerať sa mal na prácu asistenta trénera. Postupom času sa však ukázalo, že tímu má stále čo dať. Aj preto na jeseň vybehol na trávnik v dvanástich dueloch, v ktorých patril medzi opory lídra východnej skupiny. Teší sa niekdajší reprezentant na ďalšiu zimnú prípravu? Ako vníma medializovanú kauzu o nesplatených dlhoch voči bývalým hráčom?

Skončila sa zimná dovolenka. Tešíte sa na dlhú prípravu?
Peter Šinglár: "Osobne sa teším, dúfam, že aj ostatní chlapci. Ideme do práce, konečne. Verím, že sme si dobre oddýchli a teraz môže odštartovať príprava na jarnú časť."

Príprava bude ale naozaj špecifická, veď prvý súťažný zápas odohráte až v polovici marca...
"Nedá sa s tým nič robiť, tak to vyšlo, taký je zápasový program. Musíme to akceptovať. Aspoň budeme dlhšie spolu, budeme viac makať a lepšie sa pripravíme na jar."

Úvodné dni strávite v hale a v posilňovni. Potešilo vás, že vás tréneri ušetrili pred mrazivým počasím?
"Hlavne, že máme kde trénovať. Verím, že chlapci majú chuť, a že sa na týchto úvodných tréningoch aj trochu zabavíme."

V ostatných dňoch sa na povrch dostali informácie o nevyplatených dlhoch voči dvojici vašich bývalých spoluhráčov Kavkovi a Korijkovovi. Ako to vnímate?
"V kabíne sme ešte nemali čas sa o tom rozprávať. Osobne to ale neriešim, určite sa k tomu konkrétnejšie vyjadrí prezident klubu. Našou úlohou je dať kabínu do kľudu, do pozitívneho myslenia. Aby chlapci nemali žiadne starosti, aby sa stopercentne sústredili na tréningy. Aby nemali hlavu tam, kde nemá byť a aby robili to, čo majú robiť. Musíme sa dôkladne pripraviť na jarnú časť. To je naša úloha."

Zdá sa, že vo VSS by vás to bez podobných problémov už ani nebavilo...
"Ja dúfam, že sa to zlepší a už sa nebudú objavovať také veľké problémy. Snáď sa dá situácia časom do normálu a všetci budeme robiť to, čo máme v popise práce."

Našli ste v kabíne všetkých spoluhráčov?
"Niekto odišiel, verím, že niekto príde. Taký normálny futbalový kolobeh. Zatiaľ tu nie sú niektorí zahraniční hráči, ktorí mali len teraz sviatky, takže sú ešte doma. Postupne poprichádzajú a uvidíme, ako bude vyzerať káder na jarnú časť."

zdroj: PROFUTBAL.sk

Jan 12, 10:45

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio