zdroj foto: TASR

Vlček berie rok 2017 voľnejšie, Linka sa teší na MS v Račiciach

milos.doktor
Jan 5, 13:35

Najúspešnejší slovenský rýchlostný kanoista v histórii Erik Vlček berie rok 2017 voľnejšie. Dvojnásobný strieborný olympijský medailista v K4 tvrdí, že ak nezíska do svojej zbierky ďalšiu medailu, nebude to žiadna tragédia.
      
Pre Vlčeka sú výzvou najmä OH 2020 v Tokiu. "Máme pred sebou ďalší štvorročný olympijský cyklus. Treba si rozumne rozložiť sily. Nová sezóna bude trochu voľnejšia. Pokiaľ nebude nejaký výsledok, tak sa nič nedeje. Prioritou naďalej zostáva káštvorka. Uvidíme, či pôjdeme s Ďurom Tarrom aj kádvojku," povedal pre TASR desaťnásobný majster sveta.

      
Vrcholom sezóny budú augustové MS v českých Račiciach na kanáli, ktorý slovenskí vodáci dôverne poznajú. "Kanál máme odskúšaný. Kým sme nemali dráhu na bratislavskom Zemníku, chodili sme tam na kvalifikačné preteky. Nemalo by nás tam nič prekvapiť. Na MS sa teším a dúfam, že nás príde povzbudiť čo najviac slovenských fanúšikov," zaželal si zadák slovenskej kástvorky Tibor Linka.

      
Odchovanec šamorínskej kanoistiky práve v Račiciach prvýkrát výraznejšie prerazil medzi seniormi. Pred dvoma rokmi na ME postúpil do finále K1 na 500 m. "Bol to vtedy môj životný úspech. Krátko po šampionáte prišiel Štefan Viszlay s myšlienkou, že by sme spolu s Denisom Myšákom mohli vytvoriť štvorkajak s Vlčekom a Tarrom. Symbióza skúsenosti a mladosti zatiaľ prináša úspechy, čo je super."

TASR

Jan 5, 13:35

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio