zdroj foto: www.facebook.com/NHLBruins

Zomrel legendárny útočník Bruins a člen Siene slávy Milt Schmidt

milos.doktor
Jan 5, 10:30

Vo veku 98 rokov zomrel kanadský bývalý hokejista a člen Siene slávy NHL Milt Schmidt. Legendárny center, ktorý na prelome 30-tych a 40-tych rokov minulého storočia priviedol Boston k dvom Stanleyho pohárom, skonal vo svojom dome v americkom Needhame v dôsledku mozgovej mŕtvice.
      
Schmidt bol členom slávneho bostonského útoku prezývaného "Kraut Line," ktorý tvoril s krídlami Woodym Dumartom a Bobbym Bauerom. Všetkých troch spájali nemecké korene. Schmidt bol dosiaľ najstarším žijúcim bývalým hráčom NHL. Bol jediným mužom v histórii Bruins, ktorý zastával v klube funkciu kapitána, trénera i generálneho manažéra. S "medveďmi" získal Stanleyho pohár v rokoch 1939 a 1941 ako hráč a v rokoch 1970 a 1972 ako generálny manažér. Ako člen vzdušných síl bojoval za Kanadu v druhej svetovej vojne, ktorej musel obetovať tri sezóny v NHL. Po vojne sa vrátil do ligového kolotoča a v roku 1951 získal Hartovu trofej pre najužitočnejšieho hráča základnej časti (MVP). Kariéru zavŕšil so ziskom 575 bodov (229 346) v 776 zápasoch, v čase ukončenia aktívnej činnosti bol štvrtým najproduktívnejším hráčom ligy a tretím najlepším nahrávačom.

      
"Je ťažké menovať niekoho, kto by bol viac hrdý, že bol členom Bruins, než Milt Schmidt. Bol orientačným bodom v bostonskom športovom prostredí. Rodina NHL oceňuje jeho prínos pre ligovú históriu," uviedol vo svojom vyhlásení komisár zámorskej súťaže Gary Bettman.

TASR

Jan 5, 10:30

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio