zdroj foto: TASR

Zuzulová a Vlhová excelovali v 1. kole slalomu

juraj.fazekas
Jan 3, 15:12

Slovenské lyžiarky excelovali v 1. kole utorkového slalomu Svetového pohára v chorvátskom Záhrebe. Veronika Velez-Zuzulová sa usadila na čele pretekov s náskokom 39 stotín sekundy pred Rakúšankou Bernadette Schildovou, Petra Vlhová figurovala po odjazdení prvej pätnástky na priebežnej štvrtej pozícii ( 0,48). Tretie miesto patrilo Češke Šárke Strachovej ( 0,41). Slovenky majú v prvom slalome nového kalendárneho roka obrovskú šancu zaútočiť na víťazstvo, keďže najväčšia favoritka a líderka SP Mikaela Shiffrinová po chybe vypadla.

Velez-Zuzulová: Prvé kolo postavil mužský tréner, čo bolo vidieť


Medvedí vŕšok patrí medzi najmenej obľúbené svahy slovenských lyžiarok. Vlhová pri dvoch štartoch ani raz nedokončila záhrebský slalom, Velez-Zuzulovej sa tiež nedarilo, jej dosiaľ najlepším umiestnením pri 10 štartoch na Sljeme bolo tretie miesto z roku 2008. V utorok však predviedla v 1. kole dynamickú jazdu bez jedinej výraznej chyby, výborne zajazdila najmä hornú plochú pasáž s previsom do strednej strmšej, keď na prvom medzičase tromfla aj suverénku Shiffrinovú. Na najdlhšom svahu slalomového kalendára jej v záverečnej zľadovatenej strmine dochádzali sily, napriek tomu z toho bol parádny čas. "Bol to boj, v noci som ochorela, naozaj sa cítim zle, ale snažím sa robiť maximum, očakávania sú najvyššie. Prvé kolo postavil mužský tréner, čo bolo vidieť, nebolo to ľahké na nerovnomernom podklade. Mrzí ma, že práve v najťažšom slalome kalendára som musela ochorieť," uviedla Velez-Zuzulová.

Vlhová: S mojou jazdou nie som spokojná, profil bol náročný


Vlhová po neúspechu v Semmeringu išla viac na istotu, v polovici trate strácala na krajanku vyše sedem desatín, vyšla jej však spodná časť, kde viac atakovala bránky a nakoniec odstup stlačila pod pol sekundy. "S mojou jazdou nie som spokojná, profil bol náročný, nemohla som sa dostať poriadne do rytmu, podarilo sa mi to až v spodnej časti," povedala Vlhová.

Nádej Sloveniek na dvojnásobný pódiový úspech posilňovalo vypadnutie Shiffrinovej, ale aj ďalších elitných pretekárok Wendy Holdenerovej, Niny Lösethovej či Michelle Gisinovej. Skončila sa tak fantastická séria 21-ročnej Američanky, ktorá vyhrala dvanásť slalomov v rade, v ktorých štartovala. Shiffrinová nedokončila slalom prvýkrát od 29. decembra 2012, keď vypadla v Semmeringu.

Shiffrinová: Bol tam náraz a zrazu som bola mimo


Nádej Sloveniek, na ktoré čaká druhé kolo od 16.15 h, na dvojnásobný pódiový úspech posilňovalo vypadnutie Shiffrinovej, ale aj ďalších elitných pretekárok Wendy Holdenerovej, Niny Lösethovej či Michelle Gisinovej. Skončila sa tak fantastická séria 21-ročnej Američanky, ktorá ako prvá žena v histórii vyhrala dvanásť slalomov v rade, v ktorých štartovala. Shiffrinová nedokončila slalom po 31 pretekoch prvýkrát od 29. decembra 2012, keď vypadla v Semmeringu. Zvíťazila vo všetkých siedmich slalomoch SP, ktoré sa konali od jej návratu po zranení, a ak by uspela aj v ôsmom, vyrovnala by rekordné výkony Vreni Schneiderovej (1988/1989) a Janici Kosteličovej (2000/2001). Doplatila však na hrboľatú pasáž. "Bol tam náraz a zrazu som bola mimo. Nikto to, samozrejme, nemá rád, ale iba sa ukázalo, že momentálne nejazdím čisto. Viem, o čo ide, takže sa neobávam," citoval Shiffrinovú web ORF.

TASR

Jan 3, 15:12

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio