zdroj foto: TASR

Zuzulová na žrebe chýbala, slovenský slalom v závere sedmičky

milos.doktor
Jan 7, 20:27

Elitné slovenské lyžiarky odštartujú nedeľňajší slalom Svetového pohára v závere najlepšej skupiny a v závese americkej hviezdy Mikaely Shiffrinovej. Rozhodlo o tom verejné žrebovanie v centre slovinského mesta Maribor, ktorého okrajové úpätie kopcov "Pohorje" hostí tento víkend ďalšiu kapitolu populárneho a tradičného podujatia "Zlatá líška". 
      
Podľa programu o 9.15 sa na trať 1. kola slalomu vydá s jednotkou Švédka Frida Hansdotterová. Po Shiffrinovej, vedúcej pretekárke slalomu i celého SP, nasledujú so šestkou Petra Vlhová a so sedmičkou Veronika Velez-Zuzulová. "Držte nám všetci palce. Veľmi sa na preteky tešíme," vyhlásila z pódia Vlhová, ktorej vzhľadom na početnú slovenskú enklávu v diváckom kotli umožnili príhovor v rodnej reči. 

      
Vlhová hovorila aj v mene svojej reprezentačnej kolegyne. Velez-Zuzulová sa ešte úplne nedoliečila z choroby, ktorá ju prepadla pred utorňajším slalomom v Záhrebe. V Maribore bolo v sobotu večer mínus desať stupňov, preto radšej neriskovala komplikácie a na slávnosť žrebovania poslala za seba svojho slovinského servismana.  

TASR

Jan 7, 20:27

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio