zdroj foto: facebook.com/melanie.gaydos.model

28- ročná modelka so zriedkavou genetickou poruchou búra všetky módne stereotypy

monika.casova
Jun 6, 06:14

O svete modelingu sa veľa hovorí, veľa sa píše, aj sa intenzívne sleduje. V tomto svete sa vedľa seba pohybuje mnoho slávnych mien. Mnoho módnych ikon, ktoré udávajú smer životnému štýlu. V poslednej dobe sa však čoraz častejšie stáva, že úspešnými modelkami sú "nedokonalé ženy". Ich tvár nie je súmerná, alebo im chýba nejaká časť tela, alebo majú nejakú chorobu. Každá žena, ktorá však príjme svoju inakosť, má možnosť naučiť svet túto inakosť milovať a obdivovať.

Urobili tak už mnohé, o ktorých sme písali, ako napr. modelka s nedokonalým pohľadom, či albínska černoška, ktorá hovorí o sebe, ako o symbole rasovej jednoty. Pred týmito ženami má každý rešpekt. Ďalšou z nich je aj 28- ročná Melanie Gaydos. Američanka má genetickú poruchu nazývanú ektodermálna dysplázia. Ektodermálna dysplázia je veľmi vážne dedičné ochorenie, ktoré sa prejavuje predovšetkým na zuboch, vlasoch, nechtoch a pokožke. Telo sa jednoducho nedokáže vyvíjať tak, ako má a tieto časti tela sú zdegenerované, či zakrpatené. 

Melanie to vôbec nemala ľahké. Od narodenia bola iná a deti ju kruto za to trestali. Rovnako sa doma musela vysporiadať s alkoholizmom svojich rodičov. Neraz premýšľala o samovražde. Našťastie, všetky prežité udalosti jej pomohli stať sa silnou osobnosťou, a tak svoje myšlienky na činy nikdy nepremenila.

Zdroj: facebook.com/melanie.gaydos.model

Pred 4 rokmi sa rozhodla, že ju choroba nebude odmedzovať a stala sa modelkou. Práca je pre ňu istý spôsob terapie. Zmieruje sa stále so svojím osudom a nabáda svojím konaním k tomu, aby sa ľudia mali radi takí, akí sú. 

Zdroj: facebook.com/melanie.gaydos.model
Zdroj: facebook.com/melanie.gaydos.model
Zdroj: facebook.com/melanie.gaydos.modelZdroj: facebook.com/melanie.gaydos.modelZdroj: facebook.com/melanie.gaydos.modelZdroj: facebook.com/melanie.gaydos.modelZdroj: facebook.com/melanie.gaydos.model

boredpanda.comfacebook.com/melanie.gaydos.model

Jun 6, 06:14

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio