zdroj foto: instagram.com/dariborun

7- ročnému dievčatku bije srdiečko mimo jej tela. Lekári v Rusku ju odmietli operovať, nádej však svitá v USA

monika.casova
Sep 20, 06:28

7- ročná Virsaviya Borun-Goncharova pochádza z Ruska a je hotový medicínsky zázrak. Jej srdce sa totiž nachádza mimo hrudného koša, no funguje tak, ako má. Horšie je, že ak nemá na sebe oblečenú vrchnú časť odevu, každý vidí, ako jej srdce búši. Je to celkom nepríjemný pohľad. Trpí tzv. torako-abdominálnym syndrómom, ktorý spôsobuje defekty na membránach, brušných stenách, či srdci.

U Virsaviy sa tento syndróm prejavil v podobe uloženia srdiečka mimo tela. Táto vzácna anomália sa nazýva "ektópia." Je to vrodené chybné uloženie orgánu mimo tela, resp. na povrchu tela pod tenkou vrstvou kože. Srdce dievčatka vyzerá, ako keby jej vypadlo z hrudníka. Nachádza sa tesne pod hrudným košom a nad žalúdkom. Nie je chránené žiadnou kosťou, čo je pre ňu maximálne nebezpečné! 

Celkovo sa syndróm štatisticky prejaví u 5 ľudí z jedného milióna. Ektópiu má však ledva 170 ľudí na celom svete. Mama malej Virsaviy sa o svoju dcéru nesmierne bojí. Dokonca sa z Ruska presťahovali do USA, pretože tam ju lekári odmietli operovať. Doslova jej nedávali šancu na prežitie. V USA je ale možnoť operácie, ktorá by dievčatku zachránila život, pretože každý ľahký náraz môže byť pre ňu smrteľný! 

Zdroj: instagram.com/dariborunZdroj: instagram.com/dariborunZdroj: instagram.com/dariborun


metro.co.uk
instagram.com/dariborun

 

Sep 20, 06:28

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio