zdroj foto: ootdmagazine.com

Aj vy sa cítite vyčerpane? Poradíme vám, ako si opäť dobiť energiu

monika.casova
Mar 20, 09:39

Určite sa medzi vami nenájde nikto, kto by ráno rád vstával. Ranné vstávanie je vyčerpávajúce a deprimujúce. Keby sme mohli, určite by sme spávali až do neskorého popoludnia.

Bohužiaľ práca nás v tomto trošku obmedzuje. Ak však nebudeme chodievať do práce, nebudeme si môcť dovoliť takmer nič – ani dovolenku, ani pekné oblečenie.

Ak potrebujete získať energiu a nechcete do seba liať Robustu alebo ktorúkoľvek inú kávu, poradíme vám spôsoby, ako si opäť dobiť energiu. Uvidíte, že potom sa už vyčerpane cítiť nebudete.

Zdroj: https://cargocollective.com/suit7/coffee

Doprajte si viac spánku

Nezávisle od toho, či vstávate o štvrtej ráno, alebo o siedmej, ak si chcete dobiť energiu, budete sa musieť vzdať nočného vyjedania chladničky a pozerania televízie. Mali by ste sa naučiť chodievať spávať o čosi skôr, ako chodievate, pretože práve dostatok spánku vám pomôže zbaviť vás chronickej únavy a dodá vám potrebnú energiu. Viete, že nedostatok spánku spôsobuje vypadávanie vlasov? Sme vystresovaní, bez energie a preto sa ani nemôžeme čudovať, že nám začnú vypadávať vlasy. Naučte sa chodievať spávať v rovnakom čase. Je jedno, či je pondelok alebo sobota, zaľahnite do postele vždy v rovnakom čase. Svoje telo tak akoby naprogramujete na spánok.

Zdroj: http://www.huffingtonpost.com/lindsey-ellison/not-having-sex-with-your-_b_5118920.html

Nadýchajte sa čerstvého vzduchu

Voľný čas využite na prechádzky v prírode. Aj samotní lekári – odborníci tvrdia, že niekoľkohodinová prechádzka v prírode je najlepší liek na depresiu a únavu. Ak máte teda voľno a počasie je pekné, obujte si nízke topánky New Balance, ktoré sú najideálnejšie na jarné prechádzky v prírode a choďte si dobiť vitamín D na slniečko. Pozor ale. Dávajte si pozor na silný vietor, ktorý vás môže najmä vo vyšších nadmorských výškach nepríjemne prekvapiť a poslať rovno pod perinu s horúčkami. Prechod medzi zimou a jarou je skúškou pre imunitný systém, preto si doprajte radšej ešte teplejšie oblečenie, čiapku a šatku okolo krku.

Príjem ovocia a zeleniny

Energiu vám vie dodať aj ovocie a zelenina. Tým, že obsahujú veľké množstvo vitamínov, sú prospešné pre organizmus, čím pomáhajú udržiavať imunitný systém v tej najlepšej forme. Doprajte si denne 4-5 kusov ovocia a zeleniny a uvidíte, že sa už nebudete cítiť vyčerpane. Nielen cez leto na letnej dovolenke pri mori v Bulharsku, ale aj doma jedzte dostatok vitamínov. Príjem ovocia a zeleniny nesmiete nikdy zanedbať.

TS

Mar 20, 09:39

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio