zdroj foto: TASR

Aký typ tlačiarne zvoliť? Odpoveď nájdete tu.

monika.casova
Jun 1, 08:42

Ani výber tlačiarne by nemal byť krokom do neznáma a nie každý musí mať doma za každú cenu ten najdrahší a najmodernejší kúsok. Na trhu je totiž niekoľko typov tlačiarní a vyberať z nich by ste si mali na základe svojich potrieb a preferencií. Takže ako a podľa čoho?

Ihličková tlačiareň

Z technologického hľadiska sú ihličkové tlačiarne základom, ktorý si môžete zaobstarať. Môžu tlačiť text aj bodovú jednoduchú grafiku a to dokonca aj na kopírovací papier, čo nie je bežné ani u oveľa modernejších prístrojov. Tlač ako taká je nenáročná a jej kvalita závisí od samotnej rýchlosti tlače a počtu ihličiek. Základné modely ihličkových tlačiarní sú cenovo veľmi dobre dostupné a kúpite ich už za 100 až 150€. Čo sa náplní týka, na jedno „nabitie“ by ste nemali mať problém tlačiť až na 1000 hárkov papiera.

Zdroj: TASR

Atramentová tlačiareň

Tento typ je veľmi populárny a používaný najmä v domácnostiach. Atramentové tlačiarne pomocou atramentových bodiek tlačia čiernobielo aj farebne, nemajú problém s textom ani fotografiami či detailnejšou grafikou. Farby do tlačiarne sa kupujú v podobe atramentových kaziet. Vo väčšine prípadov sa na tlač používa klasický kancelársky papier, pri tlačení fotografií vo vyššej kvalite je nutné použiť papier fotografický.

Laserová tlačiareň

Pri reprodukcii obrazu tieto tlačiareň pracujú na princípe akéhosi „zapekania“ špeciálneho jemného prášku do papiera. Lacnejšie laserová tlačiarne kúpite aj za cenu nižšiu ako 100€, pravdepodobne však budú tlačiť výlučne čiernobielo. Drahšie modely zvládnu tlač aj farebne. Za rovnaký čas vytlačia oveľa viac strán ako trebárs atramentové tlačiarne, navyše vo veľmi dobrej kvalite a na rôzne typy papiera. Aj preto sú laserové tlačiarne obľúbenou voľnou pre malé aj veľké administratívne centrá.

Multifunkčná tlačiareň

Tlač, kopírovanie a skenovanie – to je tri v jednom, ktoré tieto tlačiarne ponúkajú. Pri ich kúpe sa zaujímajte o rýchlosť kopírovania a čo sa skenovania týka, tu treba riešiť hodnotu rozlíšenia a farebnej hĺbky. Čím sú ukazovatele vyššie, tým vernejší obraz zo zariadenia dostanete. Takže problematiku ako vybrať tlačiareň sme vám snáď dostatočne objasnili.

TASR

Jun 1, 08:42

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio