zdroj foto: TASR

Bos Róbert L. zostáva za mrežami, Vincko ide na slobodu

ondrej.laczko
Sep 12, 16:24

Najvyšší súd (NS) SR na dnešnom neverejnom zasadnutí v trestnej veci obžalovaného bosa Róberta L., prezývaného Kýbel, a Ivana C., zvaného Vinco-Vincko, zrušil uznesenie Krajského súdu (KS) v Banskej Bystrici týkajúce sa obžalovaného Ivana C. a prepustil ho z väzby na slobodu. TASR o tom informoval hovorca NS SR Boris Urbančík.

Nad Ivanom C. zároveň uložil dohľad probačného a mediačného úradníka. „Obžalovaný Ivan C. je povinný oznámiť policajtovi, prokurátorovi alebo súdu, ktorý vedie konanie, každú zmenu miesta pobytu. Nariaďuje sa jeho kontrola technickým prostriedkom – zariadením na určenie polohy kontrolovanej osoby a má zákaz vycestovať do zahraničia,“ povedal Urbančík.

KS v Banskej Bystrici prepustil Ivana C. na slobodu v auguste tohto roka. Podľa slov jeho obhajkyne však jej klient nebol s podmienkami súdu spokojný a zvyšné dni do skončenia väzby 25. septembra si chcel "odkrútiť". Nechcel totiž, aby jeho rodina bola obmedzovaná technickými prostriedkami a kvôli nemu stratila súkromie.

Voči rozhodnutiu KS tak podal sťažnosť, ktorú NS SR zamietol.

Róbert L. zostáva aj po rozhodnutí NS SR naďalej vo väzbe.

Obaja sýkorovci čelia obžalobe, ktorá ich spolu s komplicmi viní zo šiestich vrážd z rokov 1998 a 1999 - Eduarda a Roberta Diničovcov, Romana Deáka, Alojza Házyho, Dalera Hlavačku, Miloša Piliara a zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny.

TASR

Sep 12, 16:24

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio