zdroj foto: sneakernews.com/instagram.com/explore/tags/octoberfest

Festivalové tenisky, ktoré vás nezradia. Adidas vyrobil obuv špeciálne na Oktoberfest. Sú odolné voči pivu, aj zvratkom

monika.casova
Sep 7, 07:10

Počiatky Oktoberfestu, ktorý je najväčšou akciou svojho druhu vo svete, siahajú do roku 1810, keď tu počas päťdňových osláv svadby korunného princa Ludwiga a princeznej Therese von Sachsen-Hildburghausen rozdávali pivo všetkým zdarma. Tohtoročný Oktoberfest sa bude konať v bavorskej metropole od 16. septembra do 3. októbra a má sa začať tradičným slávnostným obradom v stane Schottenhammel - narazením prvého suda s pivom.

Uviedli sme vás teda krátko do problematiky najväčšieho pivného hodovania na svete, no teraz sa pozrieme na tú druhú stránku pivnej zábavy. V skratke povedané, na tejto akcii sa veľa pije, aj je mnohým návštevníkom po vypití pár litrov piva poriadne nevoľno. Väčšinou to teda schytá naše oblečenie, no najviac to schytajú naše topánky. Adidas teda špeciálne pre túto akciu vyrobil tenisky, ktoré sú odolné, voči premočeniu, aj voči zvratkom. 

Adidas pri dizajnovaní nových tenisiek nezabudol ani na nemecké tradície a trochu sa nechal inšpirovať miestnymi bavorskými vzormi. Okrem toho nájdete na teniskách aj milé prianie od výrobcu, a to slovko „Prost“, čo v nemčine znamená „Na zdravie“. 

Nuž, je možné, že táto obuv sa uchytí aj na iných festivaloch, než len na bavorskom Oktoberfeste. Ak ich chcete, pripravte si 175 eur. 

businessinsider.com

Sep 7, 07:10

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio