zdroj foto: TASR

Merkelová je za spoločný postup 27 štátov počas rokovaní o brexite

erik.milec
Jun 19, 19:33

Nemecká spolková kancelárka Angela Merkelová vyzvala dnes v Berlíne ďalšie členské krajiny Európskej únie, aby počas rokovaní o brexite postupovali vždy spoločne.

"My, 27 (štátov), budeme formulovať naše záujmy veľmi jasne a, dúfajme, spoločne," vyhlásila šéfka nemeckej vlády po rokovaní s rumunským prezidentom Klausom Iohannisom. Súčasne zdôraznila, že jej záleží predovšetkým na tom, aby 27 členov Únie postupovalo jednotne na báze spoločných smerníc a pozorne načúvalo prianiam a predstavám Veľkej Británie. V prvý deň rokovaní o brexite je ešte priskoro špekulovať o ich závere, vyplynulo z Merkelovej slov.

Rumunský prezident využil návštevu Nemecka, aby na spoločnej tlačovej konferencii s nemeckou kancelárkou zdôraznil, že súčasná vládna kríza v balkánskej krajine neovplyvní jej stabilitu, funkčnosť ekonomiky ani zahraničnú a európsku politiku Bukurešti.

Angela Merkelová akýkoľvek komentár k vývoju v Rumunsku odmietla s tým, že ide o vnútornú záležitosť tejto krajiny. Bez ohľadu na súčasné dianie však zdôraznila, že je potrebné ďalej posilniť právny štát, demokraciu a boj proti korupcii.

Zdroj: TASR

Jun 19, 19:33

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio