Michalovce nezvládli záver, všetky body zostali pod Čebraťom

milos.doktor
Sep 9, 22:23

MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce 2:1 (0:1)
Góly: 6. Kavka – 79. J. Maslo, 88. Daniel. Žlté karty: J. Maslo – Božok. Rozhodoval: Smolák – 1470 divákov

Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, Kružliak – Qose, Kochan – Daniel (90 Jonec), Kostadinov (72. Kunca), D. Takáč (63. Sapara), Gál-Andrezly – Gerec

Michalovce: Kira – Sviarchynski, Kavka, Carrillo, Božok – Grič – Koscelník, Žofčák, Turík (70. Regáli), Šimčák – Sulley (85. Bragin)

Už v šiestej minúte išli Zemplínčania do vedenia, po rohovom kope, ktorý zahrával Božok, hlavou trafil sieť Kavka. V šestnástej sa Sulley predral až pred Macíka, no v páde už jeho koncovka nemala razanciu. V 32. minúte najprv Kira vyboxoval priamy kop J. Masla spoza šestnástky a z následného rýchleho protiútoku Sulley trafil pravú ružomberskú žrď. O tri minúty na to Macík zneškodnil štipľavý strelecký pokus Žofčáka. Hostia boli v prvom polčase futbalovejší, kompaktnejší a nebezpečnejší, Liptáci sa do vyloženej šance nedostali.

V druhom polčase postupne stupňovali tempo a čoraz viac sa tlačili pred bránu Michaloviec. V 51. minúte z hĺbky šestnástky vystrelil Qose, Kira loptu nohou vyrazil. V 65. Gál-Andrezly vypáli a Kira vytlačil loptu na roh. O dve minúty neskôr Qose opečiatkoval žrď hostí. V 71. minúte Kira len na brvno vytlačil hlavičku J. Masla po rohovom kope. V 76. minúte P. Maslo našiel pred bránou Gereca. V 77. minúte sa zase triasla ružomberská konštrukcia, keď sa v domácom "veľkom vápne" presadil Regály. Vzápätí už lopta skončila v sieti, v michalovskej, keď ju doklepol J. Maslo. V 82. minúte hlavička J. Masla po rohu tesne minula cieľ. Domáci sa potom zo všetkých síl snažili aj o druhý gól. Ich úsilie bolo korunované parádnou ľavačkou Daniela – 2:1.