zdroj foto: TASR

Na bratislavskom letisku dosiahol vietor 93 km/h

ondrej.hercegh
Sep 14, 18:52

Výrazný studený front dorazil už aj na západ Slovenska. Najsilnejšie nárazy vetra zatiaľ zaznamenali na bratislavskom letisku, a to 93 km/h a v Kuchyni pri Malackách, kde vietor dosiahol rýchlosť 87 km/h. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom facebookovom profile.
      
Podľa meteorológov postupuje tento front smerom na východ a so silným vetrom treba počítať najmä na juhozápade krajiny. Front so sebou prináša zároveň ochladenie. Najväčší pokles teploty zaznamenali na bratislavskej Kolibe, kde teplota klesla z 29 na 17 stupňov Celzia. Podľa meteorológov sa však vzduch bude ešte ochladzovať.
      
Pre celé západné Slovensko, konkrétne pre Bratislavský, Trnavský, Nitriansky a Trenčiansky kraj, platí predbežne až do 21.00 h výstraha druhého stupňa. "Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká," uvádza SHMÚ. Pre niektoré oblasti Banskobystrického, Žilinského a Prešovského kraja platí výstraha prvého stupňa.

TASR

Sep 14, 18:52

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio