zdroj foto: guinnessworldrecords.com

Odporné, či obdivuhodné? Táto žena má najdlhšie nechty na celom svete!

monika.casova
Sep 13, 09:52

Toto je Ayanna Williams. Pochádza z Houstonu a tento rok sa objaví v jednej z najslávnejších kníh. Zapísali ju totiž do Guinessovej knihy rekordov na rok 2018, ako ženu s nadlhšími nechtami na oboch rukách. Pri pohľade na jej ruky však mnohým prichádza nevoľno. 

Ayanna pestuje nechty už viac ako 20 rokov. Celková dĺžka jej nechtov je 576,4 cm. Väčšinu svojho života strávila práve pestovaním nechtov. K dlhým nechtom ju inšpiroval jej priateľ, no posadlo ju to tak veľmi, že nedokáže s tým prestať. Ayanna nedokázala skryť svoje nadšenie zo svojho rekordu: "Som vzrušená a poctená. Nikdy ani v mojich najdivokejších snoch som si nemyslela, že by som sa mohla ocitnúť v Guinessovej knihe rekordov."

Zdroj: guinnessworldrecords.com

Asi vám je jasné, že Ayanna len tak bežne nerobí všetky veci, no ona si zvykla natoľko, že by ste boli prekvapení. Hovorí, že najťažšou aktivitou je obliekanie nohavíc a lakovanie nechtov. Niekedy jej to trvá aj celý týždeň, kým namaľuje všetky nechty. Rekordérka sa však o svoje nechty aj príkladne stará. Používa antibakteriálne mydlo a kefu na nechty, ktorou si ich denne čistí. Pýtate sa, ako je vôbec možné, že sa jej tak dlhé nechty nezlomia? Odpoveď je jednoduchá. Na nechty si dáva vrstvu akrylátu a do lakov si primiešava tvrdidlo. 

Nájdu sa samozrejme aj takí, ktorí sa nad jej vášňou rozhorčujú. Tým však odkazuje: "Ukážte svojim deťom, že všetko, čo chcú, sa dá splniť a dosiahnuť. Stačí odvaha, disciplína a trpezlivosť, ale všetko sa dá dosiahnuť."

dailymail.co.uk

Sep 13, 09:52

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio