zdroj foto: TASR

Opitý mladík na svoju rozlúčku so slobodou len tak nezabudne - ako prvý preplával Hooverovu priehradu

monika.casova
Sep 12, 06:47

Hooverova priehrada je najslávnejšou stavbou svojho druhu na svete. Betónový kolos na rieke Colorado je vysoký 220 a dlhý 379 metrov. Na jej výstavbe pracovalo okolo 3 500 robotníkov, pričom počas dvoch rokov stavby zomrela takmer stovka z nich. Omnoho viac ľudských životov si však na Hooverovej priehrade vyžiadalo niečo úplne iné - hazard. 

Za posledných 10 rokov tam zomrelo - väčšinou pri pokuse preplávať obrovskú zásobáreň vody dovedna až 225 ľudí. To je naozaj veľmi vysoké číslo, no 28- ročný mladík menom Aaron Hughes sa medzi nich nezaradil. Naopak, stal sa prvým človekom v histórii, ktorému sa to podarilo. Najzaujímavejšie na to je to, že chudák sám nevedel, ako sa mu to podarilo, pretože tento skvotný nápad prišiel počas rozlúčky so slobodou a v poriadne opitom stave. Tento husársky kúsok sa mu teda podaril len veľmi náhodne. 

Zdroj: facebook.com/arron.hughes.798?fref=ts

Hlúpo odvážny mladík potužený alkoholom a radami svojich rovnako opitých kamarátov skočil do vody a plával. Hughesovi trvalo preplávať nádrž približne 30 minút, no mal šťastie v nešťastí, pretože turbíny, ktoré nasávajú vodu, čím vytvárajú veľmi silný prúd, môžu stiahnuť so sebou aj toho najlepšieho plavca, no v tom momente, keď Aaron plával, bolo 9 z 10 turbín vypnutých. 

Zdroj: TASR

Mladý Brit je teraz pre svojich kamarátov obrovský hrdina, no až taký hrdina nebol v momente, keď z priehrady vyliezol, pretože ho na brehu čakala policajná hliadka. Bol prekvapený, že kúpanie sa v priehrade je zakázané a argumentoval tým, že nevidel žiadne nápisy, ktoré by na to upozorňovali. Od polície dostal pokutu 275 dolárov a poučenie, že už by nikdy nemal až takto pokúšať svoje životné šťastie! 

metro.co.uk

Sep 12, 06:47

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio