zdroj foto: TASR/AP

Poliak Majka triumfoval v 14. etape Vuelta a Espaňa

milos.doktor
Sep 2, 19:19

Víťazom 14. etapy cyklistických pretekov Vuelta a Espaňa sa stal Poliak Rafal Majka z tímu Bora-Hansgrohe. V sobotňajšej 185,5 km dlhej etape z Ecija do Sierra de La Pandera sa tímový kolega Slováka Petra Sagana presadil v záverečnom stúpaní, v ktorom sa dokázal odpútať od svojich rivalov.
      
Horská etapa bola previerkou hlavne pre favoritov na celkové poradie. K úspešnému úniku prišlo 26 kilometrov po štarte, v desaťčlennej skupinke boli také mená ako Majka (Bora-Hansgrohe) či Rui Costa (UAE Team Emirates). Postupom času si vytvorili náskok viac ako sedem minút na pelotón. Medzi tým oznámilo vedenie tímu Sunweb, že z pretekov odstúpil pre zdravotné problémy Holanďan Sam Oomen. V priebežnom poradí mu patrilo trináste miesto.

      
S blížiacim sa cieľom začali tímy Bahrajn-Merida, Trek-Segafredo a Astana pracovať na tom, aby sa im ešte pred koncom etapy podarilo dotiahnuť na čelo pretekov. Na čele sa zrýchľovalo tiež, postupne sa počet cyklistov v skupine znížil pred stúpaním na záverečný kopec dňa Sierra de La Pandera na päť.

      
Necelých desať kilometrov pred cieľom vyrazil za víťazstvom Majka, jeho tempu napokon nedokázal stíhať nik. V závere sa ešte jeho náskok na čele znížil, ale ani tento fakt nezabránil etapovému triumfu Poliaka.

TASR

Sep 2, 19:19

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio