zdroj foto: TASR/AP

Prezident Kiska poslal portugalskému prezidentovi sústrastný telegram

patrik.liscinsky
Jun 19, 13:14

Prezident SR Andrej Kiska poslal v nedeľu (18.6.) prezidentovi Portugalskej republiky Marcelovi Rebelovi de Sousovi sústrastný telegram v súvislosti s tragickými dôsledkami lesného požiaru. "Vážený pán prezident, s hlbokým zármutkom som prijal správu o tragickom lesnom požiari vo Vašej krajine, ktorý si vyžiadal desiatky obetí na ľudských životoch," uvádza sa v telegrame. TASR o tom informovalo tlačové oddelenie Kancelárie prezidenta SR.
      
"V mene občanov Slovenskej republiky a v menej svojom, vyjadrujem úprimnú sústrasť Vám, rodinám a blízkym obetí, ako aj solidaritu a podporu všetkým, ktorí boli týmto ničivým prírodným nešťastím zasiahnutí," uviedol prezident.
      
Viac ako 1500 hasičov pokračuje naďalej v hasení rozsiahlych lesných požiarov, ktoré zachvátili strednú časť Portugalska. Najničivejším bol požiar v okolí mesta Pedrógao Grande v oblasti Leiria, kde si živel vyžiadal 62 obetí na životoch a vyše 60 zranených. V Portugalsku v súvislosti s touto tragédiou vyhlásili trojdňový štátny smútok.

TASR

Jun 19, 13:14

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio