zdroj foto: TASR

Procházková celkovou víťazkou SP v behu na kolieskových lyžiach

milos.doktor
Sep 10, 16:24

Alena Procházková sa zapísala do histórie bežeckého lyžovania na Slovensku, keď sa stala celkovou víťazkou Svetového pohára FIS v behu na kolieskových lyžiach.
      
Až doposiaľ sa žiadnemu slovenskému bežcovi či bežkyni na lyžiach v ére samostatnosti nepodarilo zvíťaziť v celkovom hodnotení SP na kolieskových lyžiach. Procházková dosiahla počas sezóny tri prvenstvá, všetky v lotyšskej Madone. Na záverečnom podujatí sezóny v talianskom Trente, ktorým boli stíhacie preteky na 6,9 km, obsadila šieste miesto. Rovnaké umiestenie dosiahla deň predtým v pretekoch na 4,7 km klasicky. 

      
V celkovej klasifikácii triumfovala Procházková so ziskom 904 bodov, pred druhou Švédkou Sandrou Olssonovou (682) mala v konečnom hodnotení k dobru 222 bodov. Slovenská reprezentantka tak mohla po záverečných pretekoch zdvihnúť nad hlavu krištáľový glóbus. Vyšperkovala tak skvelú sezónu, ktorú zdobia aj dve strieborné medaily z MS vo švédskej Solleftei.

      
V mužskej kategórii dosiahol životný úspech Miroslav Šulek, ktorý v konečnom hodnotení Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach obsadil 7. miesto. Celkovým víťazom sa stal Robin Norum zo Švédska.

TASR

Sep 10, 16:24

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio