zdroj foto: TASR

Réway na štarte kempu v Montreale: Chcem sa zlepšovať každým dňom

monika.casova
Sep 8, 08:48

Slovenský hokejista Martin Réway už absolvoval prvé tréningové dávky v nováčikovskom kempe klubu NHL Montreal Canadiens. Dvadsaťdvaročný útočník uplynulú sezónu musel vynechať pre vírusové ochorenie, ktoré mu spôsobilo vážne problémy so srdcom.

V zámorí Réwaya považujú za jedného z najperspektívnejších mladíkov slávneho kanadského klubu. Pre tamojšie médiá sa bývalý hráč Sparty Praha a švajčiarskeho HC Fribourg-Gottéron vyjadril, že je už zdravotne fit a pokúsi sa čo najviac presvedčiť o jeho kvalitách. "Po dlhom čase je tu príležitosť na návrat. Viem, že dostať sa opäť do toho bude náročné. No tvrdo trénujem, skúšam sa zlepšovať a dúfam, že to pôjde čo možno najrýchlejšie," citovala ho agentúra AP.

Už po sezóne 2015/2016 sa v súvislosti s Réwayom spomínal presun do zámoria, no plány slovenského reprezentanta zmarilo vážne ochorenie srdca. Preň vynechal celú sezónu 2016/2017, po ktorej dostal povolenie od lekárov začať s tréningom. "Necítil som sa dobre, lekári mi objavili vážny problém so srdcom. Musel som pauzovať. Mal som vysoké horúčky, bolo to rýchle, prvé tri-štyri mesiace som sa nemohol ani veľmi pohybovať či trénovať. Bolo ťažké prestať robiť to, čo mám rád. Teraz som ale späť a o to viac sa teším," opísal zdravotné problémy hráč, ktorého Canadiens draftovali v roku 2013 v štvrtom kole.

Pre nečakané zdravotné problémy, ktoré skrížili jeho plány sa počas pauzy skúsil podľa vlastných slov povenovať ekonomickému štúdiu. To začal ešte počas pôsobenia v Gatineau Olympiques v Quebec Major Junior Hockey League, za ktorý počas dvoch sezón odohral 90 zápasov s bilanciou 112 bodov. "Dúfam, že sa už nebudem musieť venovať štúdiu, nemám o to záujem. No zasa som strávil viac času s rodinou, to bolo pozitívne," dodal.

Na prvom tréningu ešte nešiel na 100 percent, no postupne sa bude snažiť "pridávať plyn": "Až ma prekvapilo, že s rukami to nebolo až také zlé ako som očakával. Samozrejme, nohy či kardio neboli až tak dobré, ale to je pochopiteľné, keďže som rok nehral. Myslím si, že sa to bude na ľade zo dňa na deň už len zlepšovať. Niekedy v živote veci nejdú podľa predstáv, ale musíte bojovať. Som rád, že to je už za mnou a dúfam, že nebude vidieť rozdiel," vyjadril sa technicky dobre vybavený korčuliar, ktorý už nemusí brať lieky na srdce.

V nováčikovskom kempe je 23 hráčov, ktorí od piatka budú hrať na turnaji nádejí v Toronte proti miestnym Maple Leafs a Ottawe Senators.

TASR

Sep 8, 08:48

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio