zdroj foto: TASR

Šesť gólov na Horehroní, štyri v sieti železiarov

milos.doktor
Sep 9, 21:02

Železiarne Podbrezová - MŠK Žilina 2:4 (1:1)
Góly: 15. Mikuš z pok. kopu, 76. Válovčan - 4. Káčer, 52. Špalek, 66. a 75. Mráz. Rozhodca Marhefka, ŽK: Baez, Kupčík - Králik, Káčer, 1360 divákov.

Železiarne Podbrezová: Kuciak - Viazanko (32. Migaľa), Krivák, Kostelný, Turňa - Baez (69. Kopičár), Kupčík - Válovčan, Leško, Mikuš (69. Bernardina) - Rendla

MŠK Žilina: Volešák – Vallo, Kaša, Králik, Hancko - Diaz - Špalek, Káčer (89. Klec), Škvarka (90 . Hučko), Jánošík (77. Polievka) - Mráz

Obe mužstvá zatiaľ len skromne zbierali body, a tak si potrebovali zlepšiť tabuľkovú bilanciu. Majster zo Žiliny začal zostra, no prvú strelu na bránku vyslal domáci Válovčan so zákrokom Volešáka. V rovnakej štvrtej minúte zacentroval Špalek na nohu Káčera a lopta skončila po nekompromisnej strele pod brvnom. Výborný začiatok však hostí trochu rozhodil, často sa hrnuli do útoku tak dôrazne, že zabúdali na defenzívu. V trinástej minúte Kostelný hlavou po priamom kope namieril v ideálnej pozícii z malého vápna ponad a naznačil, že "železiari" sa len tak ľahko nevzdajú. V pätnástej minúte po faule Králika na Rendlu premenil pokutový kop Mikuš a domáci sa už nadobro zbavili rešpektu. V devätnástej i dvadsiatej minúte Leško dvakrát ohrozil žilinskú bránku a najmä pri jeho prvej šanci mal Volešák plné ruky práce. Hostia sa postupom času pri neustálej územnej prevahe do zakončenia dostávali menej, v 21. minúte Špalek spoza šestnástky prinútil Kuciaka k zákroku, no oveľa väčšiu príležitosť mal na druhej strane Rendla po nepresnej hlavičke v 33. minúte. Nepresné bolo po žilinskom rohu aj zakončenie Hancka v 41. minúte a polčasové nádejné akcie uzavrela v 45. minúte tvrdá strela Válovčana, ktorá si vyslúžila po zákroku Volešáka zaslúžený potlesk.

Do druhého polčasu vstúpili hostia lepšie, s hlavičkou Kašu pod brvno v 47. minúte, ktorú Kuciak vyrazil na roh. Pri druhom góle hostí sa podpísala chyba Migaľu pri rozohrávke, po ktorej zacentroval Hancko a úplne voľný Špalek nemal v 52. minúte problém z bezprostrednej blízkosti prekonať Kuciaka. Odvtedy sa prevaha majstra vystupňovala do takej miery, že loptu takmer vôbec súperovi nepožičali. V 66. minúte po treťom góle hostí zásluhou Mráza, na ktorom mala zásluhu aj bojovnosť Vallu, už domáci jasne smerovali za treťou prehrou v sérii. Na výraznejší odpor sa nezmohli a keď v 75. minúte Mráz s prehľadom presnou strelou spoza šestnástky pridal ďalší gól, zapôsobilo to už dosť deprimujúco. Diváci sa síce na chvíľu prebudili po krásnej strele Válovčana v 76. minúte, gólové hody však dopriali zaslúžené trojbodové víťazstvo Žilinčanom. V záverečných sekundách ešte Leškova padajúca strela opečiatkovala zvrchu brvno.

www.profutbal.sk

Sep 9, 21:02

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio