zdroj foto: trendydrivers.michelin.es

Šikovné bezpečnostné riešenie pre cyklistov. Obyčajné svetielko pomôže vodičom, aj cyklistom!

monika.casova
Jun 15, 06:27

Mestá a už aj dediny sú čoraz viac zahatávané autami. Spoločnosť nás podvedome tlačí k tomu, aby sme radšej využívali alternatívne spôsoby dopravy a boli tak tolerantnejší k životnému prostrediu. Na jednej strane s tým súhlasíme, na druhej strane sa spýtame otázku, či je spoločnosť pripravená na to, aby sa na cestu vyrútilo napr. toľko cyklistov, ako je áut na cestách. Bezpečnosť je žiaľ na prvom mieste a pri automobilovej nehode si to v lepšom prípade odnesú len plechy, no pre cyklistu môže mať aj ten lepší prípad fatálne následky. 

Známy francúzsky výrobca pneumatík - Michelin, prišiel s veľmi zaujímavým riešením, ktoré by malo dbať na bezpečnosť cyklistov v bežnej premávke, hlavne však v noci, kedy sú cyklisti ťažšie viditeľní. Ide o jednoduchý princíp blikajúceho svetielka, ktoré okolo cyklistu signalizuje akúsi zónu. 

Zdroj: trendydrivers.michelin.es

Bikesphere neustále analyzuje okolie bicykla a varuje cyklistu, ak sa dopravná situácia dramaticky zmení. Senzor zaznamená blížiace sa vozidlo a zmení spôsob signalizácie. 

Takýmto spôsobom vodiči lepšie vidia cyklistov a cyklista na základe svetielkovania vie, ako blízko je pri ňom auto bez toho, aby sa musel nebezpečne obzerať dozadu. 

Zdroj: trendydrivers.michelin.es
Zdroj: trendydrivers.michelin.es


designboom.com

Jun 15, 06:27

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio