zdroj foto: TASR

Slováci v pondelok: Šafranko a Nemec po asistencii, hrali aj Mak s Lesniakom

ondrej.hercegh
Sep 11, 22:25

V pondelok sa na európskych prvoligových trávnikoch objavilo viacero Slovákov. Najviac sa darilo Šafrankovi (Aalborg) s Nemcom (Bukurešť), ktorí sa podieľali na góloch svojich spoluhráčov asistenciami. Do zápasov nastúpil aj Mak (PAOK) či Lesniak (Aalborg)

Slovenský futbalový reprezentant Róbert Mak nastúpil v 72. minúte pondelňajšieho stretnutia 3. kola najvyššej gréckej súťaže, v ktorom jeho PAOK Solún remizoval na pôde Smyrnisu 0:0. Nahradil Holanďana Diega Biseswara.

Zverenci Rumuna Razvana Lucescua sú po troch zápasoch na piatej priečke šestnásťčlennej ligovej tabuľky so ziskom piatich bodov. Raz zvíťazili a dvakrát hrali nerozhodne, v novej sezóne zatiaľ neprehrali.

Asistencia slovenského futbalového reprezentanta Adama Nemca nestačila Dinamu Bukurešť na body v domácom stretnutí 9. kola najvyššej rumunskej súťaže. Dinamo síce viedlo nad Poli Temešvár gólom Ionuta Costacheho od 30. minúty 1:0, ale v zostávajúcom priebehu dvakrát inkasovalo a podľahlo 1:2.

Bukurešť figuruje na siedmej priečke štrnásťčlennej ligovej tabuľky o jediný bod za jej pondelňajším súperom aj mužstvom Botosani.

Futbalisti Aalborgu zvíťazili v pondelňajšom domácom stretnutí 8. kola najvyššej dánskej súťaže nad Silkeborgom 2:1. V drese úspešného mužstva zasiahli do zápasu dvaja Slováci, Filip Lesniak odohral celý duel, Pavol Šafranko pobudol na trávniku do 80. minúty a asistoval pri prvom góle. Jakub Sylvestr sedel na lavičke náhradníkov domácich. Aalborg je na desiatom mieste štrnásťčlennej ligovej tabuľky, keď nazbieral osem bodov.

TASR

Sep 11, 22:25

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio