zdroj foto: lisakrantz.com

Srdcervúce fotografie muža, ktorého zabila láska k jedlu! Obezita je civilizačný problém, ktorý nás postupne vyhubí

monika.casova
Sep 6, 07:41

Všade navôkol sa hovorí o zdravej strave, o zdravom životnom štýle, o cvičení, pohybe, bio potravinách, no na druhej strane sú tu hrozivé štatistiky, ktoré poukazujú na to, že obezita je vážny civilizačný problém, ktorý nás pomaly ale iste zabíja. Fotografka Lisa Krantz prežila v spoločnosti Hectora celé 4 roky. Celé roky zaznamenávala jeho boj s obezitou. Chcela tým ukázať, aká krutá smrť je pod váhou vlastného tela.

Hector Garcia Jr. vážil na začiatku svojho boja 288 kilogramov. Táto váha mu znemožňovala takmer všetko. Cítil silné bolesti a trpel veľkými depresiami, no chuť do jedla nedokázal kontrolovať. Niekoľkokrát sa mu podarilo aj zhodiť pár kíl, no všetko sa postupne aj tak nalepilo naspäť.

Hneď v prvom roku podstúpil operáciu žalúdka, vďaka ktorej schudol viac ako 100 kilogramov, no ani to nepomohlo. Zase pribral naspať. Po ďalších rokoch boja s kilami mu museli operovať obe kolená. Nemohol sa hýbať, nemohol cvičiť, preto sa utiekal opäť k jedlu. Lisa sa v niektorých momentoch nedokázala na Hectora ani pozerať. Nedokázala vydržať utrpenie, ktoré mu spôsobovalo jeho telo. Hector nakoniec zomrel. V tom čase mal okolo 266 kilogramov. Z jeho posledných fotografií budete mať husiu kožu.

Štatistiky tvrdia, že v roku 2020 budú 3 zo 4 Američanov trpieť vážnou obezitou. Toto alarmujúce číslo by malo v ľuďoch vyvolať aspoň kúsok zodpovednosti voči sebe samému. 

Zdroj: lisakrantz.comZdroj: lisakrantz.comZdroj: lisakrantz.comZdroj: lisakrantz.comZdroj: lisakrantz.comZdroj: lisakrantz.comZdroj: lisakrantz.comZdroj: lisakrantz.comZdroj: lisakrantz.comZdroj: lisakrantz.comZdroj: lisakrantz.comZdroj: lisakrantz.comZdroj: lisakrantz.com


mirror.co.uk

Sep 6, 07:41

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio