zdroj foto: TASR/AP

Tímová časovka pre BMC, na čele poradia Rohan Dennis

lukas.matokar
Aug 19, 19:39

Cyklisti amerického tímu BMC Racing triumfovali v úvodnej etape 72. ročníka pretekov Vuelta a Espaňa. Tímovú časovku na 13,7 km v uliciach mesta Nimes na juhu Francúzska zvládli ako jediní pod 16 minút za 15:58 min. Na čelo celkového poradia sa z nich postavil Austrálčan Rohan Dennis pred tímovými kolegami Talianom Danielom Ossom a Írom Nicolasom Rochem.
      
Pre BMC to bolo už štvrté víťazstvo v tímovej časovke v prebiehajúcej sezóne. Na druhej priečke sa umiestnili cyklisti belgického Quick-Stepu a na treťom jazdci nemeckého Sunwebu. Obe stajne prišli do cieľa v čase 16:04 minút. 
Preteky v horúcom počasí odštartovala kolumbijská stajňa Manzana Postobon. Po odjazdení ôsmich tímov sa na čelo dostali pretekári nemeckej Bory-Hansgrohe, za ktorú jazdí jediný Slovák v pelotóne Michael Kolář. Bora zajazdila čas 16:19 min. Z čela ju zosadila až ďalšia nemecká stajňa Sunweb s náskokom 15 sekúnd. Ako prvý sa pod 16 minút dostali jazdci BMC, ktorý sa už dlhšie špecializuje na tímové časovky. Na prvom mieste figuroval s časom 15:58 min. Ten už nakoniec nikto neprekonal.
      
Najväčší favorit na celkový triumf Brit Chris Froome finišoval so svojimi tímovými kolegami zo Sky na štvrtom mieste (16:07 min). Bora bola nakoniec šiesta, Michael Kolář figuruje v celkovom poradí na predposlednom 197. mieste so stratou 2:58 min na lídra. Alberto Contador s tímom Trek-Segafredo vo svojej poslednej tímovej časovke v kariére finišoval jedenásty.

TASR

Aug 19, 19:39

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio