zdroj foto: TASR

V Berlíne odhalia na sklonku roka pamätník obetí teroristického útoku

monika.casova
Sep 13, 06:50

Pamätník, ktorý bude pripomínať obete teroristického útoku z 19. decembra 2016 na jeden z vianočných trhov v Berlíne, odhalia vo výročný deň na mieste útoku.

Odborná porota vybrala v pondelok spomedzi siedmich návrhov ten z dielne dizajnérskej kancelárie Merz Merz GmbH & Co. KG.

Podľa neho vznikne pamätné miesto na námestí Breitscheidplatz, kde si útok odcudzeným poľským kamiónom, za volantom ktorého sedel Tunisan Anis Amri, vyžiadal celkove 12 obetí a takmer sto zranených. Útočníka, po ktorom vyhlásili medzinárodné pátranie, zastrelili napokon 23. decembra 2016 talianski policajti pri rutinnej kontrole v Sesto San Giovanni pri Miláne po tom, čo na nich vytiahol zbraň.

Denník Rheinische Post v pondelňajšom vydaní informoval, že obete a pozostalí vlaňajšieho teroristického útoku v nemeckom hlavnom meste dostali odškodné v celkovej výške približne 1,54 milióna eur.

Podľa novín boli finančné prostriedky vyplatené celkom 119 ľuďom. Dve žiadosti boli zamietnuté a o desiatich ďalších sa ešte nerozhodlo.

TASR

Sep 13, 06:50

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio