zdroj foto: TASR

Veterán Doan ukončil kariéru

erik.milec
Aug 30, 16:49

Bývalý hráč Arizony Coyotes Shane Doan ukončil hokejovú kariéru. Hráč, ktorý počas svojho pôsobenia v zámorskej NHL nikdy nezmenil pôsobisko, bol počas uplynulých trinástich sezón kapitánom Coyotes. O konci kariéry informoval v rozhovore pre azcentral.com.

Doan odohral v NHL celkovo 1595 zápasov, v ktorých získal rovných 1000 kanadských bodov za 417 gólov a 583 asistencií. "Odchádzam z NHL. Mal som v kariére veľké šťastie a som mimoriadne vďačný za fanúšikov, ktorí pri mne stáli pri vzostupoch i pádoch Coyotes. Existuje veľa hráčov, ktorí sú šikovnejší než ja a majú lepšie hokejové schopnosti ako ja, ale neboli tak oceňovaní fanúšikmi ako ja. Som za to veľmi vďačný," uviedol Doan. "Gratulujem môjmu kamarátovi a spoluhráčovi Shaneovi Doanovi k úžasnej kariére. Je to najlepší hráč v histórii Coyotes," uviedol na twitteri bývalý útočník Jeremy Roenick.

Doanovo meno sa pred play off 2017 spomínalo v súvislosti s prestupom do tímu, ktorý by mal reálnu šancu na zisk Stanleyho pohára. Práve zisk slávnej trofeje bol jedným z jeho najväčších želaní, o ktorom čoraz častejšie hovoril v nedávnych sezónach. Napokon však slávnu súťaž opustil bez majstrovského prsteňa, ale s vizitkou hráča symbolizujúceho klubovú vernosť. V roku 1995 ho z celkovej 7. pozície draftoval Winnipeg Jets. Zaň odohral nováčikovskú sezónu, po ktorej sa klub presťahoval do Phoenixu.

"Kojoti" počas Doanovej éry nikdy nepatrili k favoritom na zisk Stanleyho pohára, no rodák z kanadskej provincie Alberta im bol verný po celú kariéru. V najlepších rokoch kariéry patril k pravidelným reprezentantom Kanady. Celkovo šesťkrát štartoval na MS, raz na ZOH a zahral si aj na Svetovom pohári v roku 2004. Dvakrát sa stal majstrom sveta a prvenstvo získal aj na SP. Dvakrát si zahral v All Star zápase NHL a v roku 2012 získal ocenenie Mark Messier Leadership Award pre hráča, ktorý v sezóne preukázal najväčšie vodcovské schopnosti na ľade aj mimo neho.

Zdroj: TASR

Aug 30, 16:49

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio