zdroj foto: video

VIDEO: Takto vyzerá najpreplnenejšie kúpalisko na svete. Kde je vlastne voda?

monika.casova
Jul 6, 13:35

Určite ste sa aj vy stretli s tým, že počas slnečného a teplého dňa je na kúpaliskách hlava na hlave. Každý do vás vráža. Nemáte si kde zaplávať, alebo sa šantiť. To je však všetko ešte len slabý odvar. Takto to vyzerá, keď je na kúpalisku doslova hlava na hlave! 

V čínskej provincii Sečuan sa nachádza najpreplnenejšie verejné kúpalisko na svete. O tomto nepeknom prívlastku kúpaliska Dead Sea ľudia vedia, no aj tak tam chodia. 

Bazén má rozlohu 30 tisíc metrov štvorcových a oficiálne sa doň zmestí až 10 tisíc ľudí. Oficiálne čísla sú samozrejme iba orientačné. Väčšinou sa stáva, že v bazéne je až o 5 000 ľudí viac. Ľudia si doslova do bazéna prídu postáť v nafukovačke. 

Zdroj: video

Ďalšou zaujímavosťou kúpaliska je jeho slanosť. Aj z jeho názvu vyplýva, že ide o slané kúpalisko. "Mŕtve more" má salinitu až 22% a voda pochádza z podzemných minerálnych zdrojov

Najväčšou hrozbou sú však v kúpalisku baktérie. Množstvo ľudí znamená množstvo kadejakých škodlivých látok. Preto je úplne normálne, ak ľudia po návšteve trpia nevoľnosťou a zvracaním. Našli sa aj prípady, kedy sa návštevníci nakazili baktériou E- coli.

Zdroj: video


dailymail.co.uk

Jul 6, 13:35

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio