zdroj foto: TASR/AP

Zadržaný vodič na Champs-Elysées bol ozbrojený, jeho auto vybuchlo

erik.milec
Jun 19, 17:49

Vozidlo, ktoré dnes na parížskom bulvári  Champs-Elysées narazilo do automobilu žandárstva, po náraze vybuchlo a vzplanulo. Informovali o tom francúzske elektronické médiá s odvolaním sa na zhodné údaje viacerých zdrojov.

Vodič automobilu, ktorého príslušníci bezpečnostných zložiek zadržali, je "možno mŕtvy, uviedol pre televízny kanál BFM TV hovorca francúzskeho ministerstva vnútra Pierre-Henry Brandet. Podľa jeho slov doterajšie poznatky naznačujú, že šofér, o ktorom sa pôvodne hovorilo, že ho zadržali, narazil do automobilu žandárstva úmyselne.

Zábery francúzskej televízie ponúkli pohľad na automobil s otvorenými dverami stojace na ulici. Incident, ktorého pozadie zostáva zatiaľ nejasné, vyšetruje už francúzska protiteroristická prokurátorka.

Polícia hermeticky uzavrela okolie dejiska kolízie a vyzvala občanov, aby sa lokalite vyhli. Na mieste sú špecialisti na zneškodňovanie náloží, ktorí prehľadávajú okolie.

Ako je známe, na rovnakej triede vo francúzskej metropole došlo v apríli k teroristickému útoku 39-ročného muža na policajnú patrolu, ktorá si vyžiadala život jedného z mužov zákona.

Zdroj: TASR

Jun 19, 17:49

Komentáre

Odporúčame ti
Funradio